Zdravie


Uverili ste aj vy mýtu, že na to, aby ste boli štíhly a zdravý potrebujete jesť menej? Populárne časopisy a médiá nás týmto tvrdením zahlcujú doslova celý život. Je to ale naozaj potrebné?

Vegánstvo a celkovo zvýšená rastlinná strava má obrovský pozitívny benefit pre naše celkové zdravie. Rastlinná strava je pre naše telo omnoho zdravšia ako živočíšna a obsahuje veľké množstvo telu esenciálnych živín, vitamínov, minerálov, antioxidantov, vlákniny a enzýmov.

Žijeme v uponáhľanom svete. Náš uponáhľaný spôsob žitia má ohromný vplyv na naše emočné, psychické a telesné zdravie. A tento vplyv je zvyčajne žiaľ negatívny.

V tomto článku si rozoberieme základné cviky na nohy a zadok. Tieto základné cviky môžu cvičiť ženy i muži a nepotrebujete na ne žiadne špeciálne vybavenie. Na konci si pridáme špeciálne cviky so závažím na nohy, ktoré sú ideálnejšie a jednoduchšie pre ženy.

Aj vegáni a vegetariáni môžu mať vo svojej strave dostatok bielkovín. Rastlinné bielkoviny sú zdravšie ako živočíšne, preto by sme ich mali konzumovať všetci a rovnako by sme sa mali snažiť obmedziť príjem bielkovín z čisto živočíšnych zdrojov. Živočíšne bielkoviny sú často príčinou prekyslenia organizmu a ich nadmerná konzumácia môže viesť k...

Zelené potraviny sa zaraďujú medzi superpotraviny. Superpotraviny sú potraviny, ktorých pravidelná konzumácia má pozoruhodné zdravotné benefity pre ľudské telo. Najznámejšími predstaviteľmi zelených potravín sú morské riasy - chlorella, spirulina a zelený jačmeň.

Vitamín C je azda najdôležitejším vitamínom pre naše zdravie. Jeho nedostatok sa odráža na oslabení našej imunity, vyššej náchylnosti na ochorenia, oslabení nášho zdravia a rýchlejšom starnutí nášho tela. Aké sú jeho dôležité účinky a kde všade ho nájdeme v potravinách?

Ak chceme naše telo udržať dlhodobo zdravé, vyhnúť sa ochoreniam a rovnako zabrániť predčasnému starnutiu, je potrebné, aby sme v našej strave prijímali prevažne zásadité a neutrálne potraviny a vyvarovali sa kyslím potravinám, ktoré spôsobujú narušenie homeostázy tela, prekyslenie organizmu, rozvoj civilizačných ochorení a predčasné starnutie...

Na to, aby bolo ľudské telo zdravé, je dôležité, aby sa udržiavala rovnováha vnútorného prostredia - homeostáza. Ak sa táto rovnováha naruší, hrozí rozvoj ochorení. Jednou z podmienok udržiavania rovnováhy je rovnováha pH organizmu, ktoré je dané pomerom kyselín a zásad. Biochemické procesy v tele spôsobujú, že v tele sa konštantne tvorí veľké...

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sa boja nadbytočných kalórií a myslia si, že kalórie sú príčinou priberania, celkového nezdravého zloženia tela a rizika rozvoja ochorení? Alebo patríte medzi ľudí, ktorí radi počítajú kalórie? Dnes si vysvetlíme prečo nie je kalória ako kalória.

Väčšina z nás si spája obezitu s ľuďmi, ktorí sú na pohľad veľkí a majú nadmernú hmotnosť. Nie vždy je tomu tak. Mnoho ľudí má takzvanú ‘’štíhlu obezitu’’, ktorá prebieha nepozorovane. Práve z tohto dôvodu je štíhla obezita často dokonca nebezpečnejšia ako klasická obezita.

Smoothie sú jednou z najlepších foriem prijímania makroživín, vitamínov, minerálov a antioxidantov do nášho tela a rovnako nám zabezpečia dostatočný pitný režim.

Vedeli ste, že vitamin D vaše telo najčastejšie postráda? Zo všetkých vitamínov je to práve vitamín D, ktorý nášmu telu chýba najčastejšie. Jeho deficitom trpí viac ako 50 % populácie a najčastejšie sa s ním stretávame v jesenných a zimných mesiacoch.

Pre zdravie a krásu tela je dôležité posilňovať brušné svaly. Brušné svaly zabezpečujú oporu tela, je preto dôležité, aby boli v dobrej kondícii. Aké sú základné cviky na spevnenie a formovanie brušných svalov?

Smoothie misky sú extrémne zdravé a nutrične výživné. Sú správnou voľbou, ktorou môžete začať váš deň. Dodajú vám dostatok makroživín, vitamínov, minerálov a antioxidantov, a okrem toho sú extrémne chutné! Určite si ich okamžite zaľúbite!

Medicína

Osvojte si základy funkčnej medicíny, pochopte svoje telo, predchádzajte ochoreniam a naučte sa liečiť


Zdravý črevný mikrobióm je zdrojom až 80 - 90% imunity ľudského tela. Optimálne zloženie črevného mikrobiómu je esenciálnou podmienkou zdravia. Západný spôsob života a nezdravá strava ničia zdravé zloženie črevného mikrobiómu, spôsobujú obezitu a rozvoj ochorení. Ako dosiahnuť optimálne zloženie črevného mikrobiómu, získať ideálnu hmotnosť a zdravé...

Prídete k lekárovi, poviete mu o svojich ťažkostiach, on vás vyšetrí, spraví vám testy a nakoniec vám stanoví určitú diagnózu a odporučí vám na nejaký čas alebo dlhodobo (do konca života) užívať určité lieky, prípadne vás odošle na lekársky zákrok alebo operáciu.

Kmeňové bunky sú prirodzeným nástrojom ľudského tela, umožňujúcim regeneráciu tkanív. Terapia kmeňovými bunkami dokáže vyliečiť mnohé ochorenia, spomaliť starnutie a dokonca umožniť reverzné starnutie tela (= pokles biologického veku buniek, orgánov a tkanív).