Zdravie


Intermittent fasting (po slovensky - prerušovaný pôst) je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších svetových trendov v oblasti zdravia. Prerušovaný pôst má množstvo dôležitých zdravotných benefitov, o ktoré sa s vami podelím v tomto článku.

Kurkuma je prírodná korenina, ktorá má pre svoje zdravotné účinky na organizmus využitie v prevencii a liečbe mnohých ochorení a často sa používa aj vo funkčnej medicíne. Vhodné je zakomponovať ju do varenia a/alebo ju dopĺňať vo forme prírodného doplnku stravy.

Smoothie sú ideálnym spôsobom ako do svojho tela prijať tekutiny, vitamíny, antioxidanty a vlákninu. Ak do svojho smoothie pridáte aj čistý vegánsky proteín (napr. konopný, ryžový, mandľový alebo hrachový), zabezpečíte svojmu telu aj dôležitú dávku bielkovín.

Včelia materská kašička má priaznivý vplyv na všetky systémy ľudského tela. Zvyšuje vitalitu, normalizuje metabolizmus, podporuje rovnováhu nervového a hormonálneho systému, znižuje negatívny vplyv stresu a toxínov na ľudský organizmus, pomáha znižovať hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zvyšuje imunitu, detoxifikuje telo, podporuje krvotvorbu,...

Strava je jedným z najvýznamnejších faktorov, ovplyvňujúcich zdravie alebo chorobu. Určité potraviny podporujú rozvoj ochorení, iné naopak rozvoju ochorení zabraňujú a dokonca vedia vo veľmi významnej miere pomôcť ich liečbe. V dnešnom článku si rozoberieme potraviny s protirakovinovým účinkom. Tieto potraviny by ste sa mali naučiť jedávať...

Syntetické vitamíny v tabletkách nie sú dobrou voľbou ako podporiť vaše zdravie. Správny prístup v posilnení vášho celkového zdravia a dostatočného zvýšenia imunity je zdravá, kvalitná a vyvážená strava, doplnená pravidelnou konzumáciou prírodných doplnkov výživy.

Farmaceutické firmy, profitujúce na liekoch a výživových doplnkoch, vám už od detstva pomocou reklamy a billboardov podsúvajú myšlienku, že ich produkty vám zabezpečia dennú dávku potrebných vitamínov. Stačí užiť jednu malú tabletku vitamínu C a zvýšite si svoju imunitu. Sú syntetické vitamíny v tabletkách a práškoch rovnako hodnotné a účinné ako...

Spoločnosť sa delí na ľudí, ktorí pijú pravidelne každé ráno kávu (tých je väčšina - asi 95%) a ľudí, ktorý svoj deň začínajú šálkou kvalitného zeleného čaju (prípadne iného čaju podľa preferencie). Či už patríte k prvej alebo druhej skupine, je potrebné pochopiť pár faktov, ktoré vás navedú k tomu, ktorý z týchto nápojov je z dlhodobého hľadiska...

Jedlo, ktoré do svojho tela pravidelne prijímame, je veľmi dôležité. Z tohto dôvodu je potrebné naučiť sa jesť zdravo a kvalitne. Základom nášho dňa často nie sú raňajky, ale obed. Na jeho kvalitu a zloženie by sme mali obzvlášť prihliadať a zabezpečiť, aby bol zdravý aj chutný.

Je dôležité z akých látok sa skladá vaše telo. Pomer jednotlivých zložiek v tele ovplyvňuje vzhľad vášho tela i váš celkový zdravotný stav. Z tohto dôvodu je užitočné poznať presné zloženie svojho tela. Na základe týchto informácií viete objektívne zhodnotiť, čo robíte správne a čo by ste na svojom životnom štýle mohli v záujme optimalizácie vášho...

Červené víno je považované za zdravý alkohol a pripisujú sa mu rôzne zdravotné benefity. Údajne zvyšuje množstvo červených krviniek, zlepšuje zdravie srdca a ciev, chráni pred rakovinou a dokonca predlžuje život. Sú tieto tvrdenia o červenom víne pravdivé?

Ocitli sme sa vo svete, kedy nájdeme v supermarkete väčšie množstvo geneticky modifikovaných potravín ako prirodzene vypestovaných potravín. Náš spôsob života sa rovnako zmenil a už takmer nikto z nás nepestuje svoje vlastné potraviny v záhradke.

Prechodné hladovanie, prerušovaný pôst alebo intermittent fasting má veľmi dôležité zdravotné účinky na ľudské telo. Intermittent fasting je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších spôsobov stravovania. Viete aké sú účinky prerušovaného pôstu na vaše telo a zdravie?

Zvyky sú jedným zo základných nástrojov na dosiahnutie a udržanie dobrých výsledkov vo všetkých oblastiach nášho života. Obzvlášť dôležité sú v sfére zdravia a starostlivosti o naše telo. Ak chceme byť zdraví, musíme si vytvoriť zdravé zvyky a pravidelne ich opakovať.

Probiotiká vo veľkej miere podporujú zdravie vášho čreva a vaše celkové zdravie. Zabezpečujú budovanie kvalitného mikrobiómu. ktorý má dôležitú úlohu v ochrane pred chorobnými baktériami a ďalšími mikroorganizmami. Vďaka pravidelnému príjmu kvalitných probiotík priamo podporujete vašu obranyschopnosť a zvyšujete vašu imunitu.

Raňajky sú základom dňa. Do veľkej miery odrážajú ako sa budeme zvyšok dňa cítiť a ako sa budeme celý deň stravovať. Zdravé a kvalitné raňajky by vás mali nabiť energiou a zároveň by mali byť chutné. V tomto článku mám pre vás zdravé a chutné raňajkové inšpirácie.