Zdravie


Spoločnosť sa delí na ľudí, ktorí pijú pravidelne každé ráno kávu (tých je väčšina - asi 95%) a ľudí, ktorý svoj deň začínajú šálkou kvalitného zeleného čaju (prípadne iného čaju podľa preferencie). Či už patríte k prvej alebo druhej skupine, je potrebné pochopiť pár faktov, ktoré vás navedú k tomu, ktorý z týchto nápojov je z dlhodobého hľadiska...

Jedlo, ktoré do svojho tela pravidelne prijímame, je veľmi dôležité. Z tohto dôvodu je potrebné naučiť sa jesť zdravo a kvalitne. Základom nášho dňa často nie sú raňajky, ale obed. Na jeho kvalitu a zloženie by sme mali obzvlášť prihliadať a zabezpečiť, aby bol zdravý aj chutný.

Je dôležité z akých látok sa skladá vaše telo. Pomer jednotlivých zložiek v tele ovplyvňuje vzhľad vášho tela i váš celkový zdravotný stav. Z tohto dôvodu je užitočné poznať presné zloženie svojho tela. Na základe týchto informácií viete objektívne zhodnotiť, čo robíte správne a čo by ste na svojom životnom štýle mohli v záujme optimalizácie vášho...

Červené víno je považované za zdravý alkohol a pripisujú sa mu rôzne zdravotné benefity. Údajne zvyšuje množstvo červených krviniek, zlepšuje zdravie srdca a ciev, chráni pred rakovinou a dokonca predlžuje život. Sú tieto tvrdenia o červenom víne pravdivé?

Ocitli sme sa vo svete, kedy nájdeme v supermarkete väčšie množstvo geneticky modifikovaných potravín ako prirodzene vypestovaných potravín. Náš spôsob života sa rovnako zmenil a už takmer nikto z nás nepestuje svoje vlastné potraviny v záhradke.

Prechodné hladovanie, prerušovaný pôst alebo intermittent fasting má veľmi dôležité zdravotné účinky na ľudské telo. Intermittent fasting je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších spôsobov stravovania. Viete aké sú účinky prerušovaného pôstu na vaše telo a zdravie?

Zvyky sú jedným zo základných nástrojov na dosiahnutie a udržanie dobrých výsledkov vo všetkých oblastiach nášho života. Obzvlášť dôležité sú v sfére zdravia a starostlivosti o naše telo. Ak chceme byť zdraví, musíme si vytvoriť zdravé zvyky a pravidelne ich opakovať.

Probiotiká vo veľkej miere podporujú zdravie vášho čreva a vaše celkové zdravie. Zabezpečujú budovanie kvalitného mikrobiómu. ktorý má dôležitú úlohu v ochrane pred chorobnými baktériami a ďalšími mikroorganizmami. Vďaka pravidelnému príjmu kvalitných probiotík priamo podporujete vašu obranyschopnosť a zvyšujete vašu imunitu.

Raňajky sú základom dňa. Do veľkej miery odrážajú ako sa budeme zvyšok dňa cítiť a ako sa budeme celý deň stravovať. Zdravé a kvalitné raňajky by vás mali nabiť energiou a zároveň by mali byť chutné. V tomto článku mám pre vás zdravé a chutné raňajkové inšpirácie.

Kolagénové doplnky sú aktuálne horúcou témou. Každý influencer vás presviedča, že sú skvelé, potrebujete ich a mali by ste si ich kúpiť od firmy, ktorú propaguje. Naozaj je kolagénový prášok zázrak pre pleť, vlasy, nechty a kĺby a vy ho potrebujete pravidelne užívať?