Myseľ


Smrť a starnutie sú prirodzenou súčasťou cyklu života. Mnoho z nás sa ale snaží tomuto procesu zabrániť, prekonať starnutie, rozvoj ochorení a zostať čo najdlhšie na žive. Obvykle sa vyhýbame myšlienke možnej smrti, choroby a zostarnutia našej telesnej schránky.

Myšlienka je ako vírus. Počuli ste už o tomto prirovnaní? Tím, čo videli film ‘’Inception’’ alebo ‘'Počiatok’’ môže byť táto idea známa. Myšlienka má naozaj veľkú silu a môže tvoriť nádherné veci alebo naopak ničiť. Dobre zasiata myšlienka môže mať vplyv na celý zvyšok vášho života - na vaše telesné zdravie, medziľudské vzťahy, psychiku, osobný a...

Úzkosť a depresia sú čoraz rozšírenejším problémom. Aký je skutočný pôvod depresie a úzkosti? Stalo sa vám, že sa u vás objavila depresia alebo úzkosť a neviete aký je pôvod ich vzniku a ako ich znovuobjaveniu zabrániť?

Ste tým, čo robíte pravidelne. Vaše denné zvyky určujú váš život a tvoria ho či už pozitívnym alebo negatívnym smerom. To, čo robíte pravidelne, sa postupne nabaľuje a odráža sa to na vašom celkovom živote. Ste tým, čo robíte každý deň.

O naše telesné zdravie sa staráme, ale čo to psychické? Venujeme mu dostatočne veľkú pozornosť ako zdraviu nášho tela? Odmalička sme vedení k tomu, aby sme naše zdravotné problémy riešili s lekárom. Prečo to nerobíme aj v prípade ťažkostí s našou psychikou?

Meditácia je extréme dôležitá pre zdravie mysle i tela. Umožňuje nám vyčistiť si myseľ, usporiadať tok myšlienok, spojiť sa s naším vnútrom a nájsť skutočné šťastie, pokoj a harmóniu. Zbavuje nás toku myšlienok a ponára nás do prítomného okamihu.

Myseľ je mocným nástrojom, ktorým disponuje každý jeden z nás. Málokto si však plne uvedomuje a uplatňuje kompletný potenciál svojej mysle. Namiesto toho, aby sme našu myseľ ovládli my, jej častokrát dovoľujeme, aby ona ovládala nás.

Zdravie

Naučte sa starať o svoje zdravie, získajte krásne a zdravé telo, odolajte ochoreniam a vyliečte sa

Včelia materská kašička má priaznivý vplyv na všetky systémy ľudského tela. Zvyšuje vitalitu, normalizuje metabolizmus, podporuje rovnováhu nervového a hormonálneho systému, znižuje negatívny vplyv stresu a toxínov na ľudský organizmus, pomáha znižovať hladinu cholesterolu a cukru v krvi, zvyšuje imunitu, detoxifikuje telo, podporuje krvotvorbu,...

Strava je jedným z najvýznamnejších faktorov, ovplyvňujúcich zdravie alebo chorobu. Určité potraviny podporujú rozvoj ochorení, iné naopak rozvoju ochorení zabraňujú a dokonca vedia vo veľmi významnej miere pomôcť ich liečbe. V dnešnom článku si rozoberieme potraviny s protirakovinovým účinkom. Tieto potraviny by ste sa mali naučiť jedávať...

Syntetické vitamíny v tabletkách nie sú dobrou voľbou ako podporiť vaše zdravie. Správny prístup v posilnení vášho celkového zdravia a dostatočného zvýšenia imunity je zdravá, kvalitná a vyvážená strava, doplnená pravidelnou konzumáciou prírodných doplnkov výživy.