Medicína


Detská obezita je smutným javom, ktorý je v našej spoločnosti čím ďalej, tým častejší. Deti majú stále menej a menej pohybu, zvyčajne trávia čas na mobile alebo tablete a všetko toto sa znásobí, ak im dospelí podávajú nezdravú stravu a nadmerné množstvo jedla.

Odmalička nás učia, že od svojich predkov dedíme určitú sadu génov, ktorá je nemenná a určuje náš vzhľad, naše zdravie a celkový osud nášho tela. Je to ale pravda alebo mýtus? Naozaj od našich predkov dedíme ich gény a to určuje čo sa stane s naším telom?

Väčšina z nás sa tuku bojí a nechce mať na svojom tele žiaden tuk. Ak aj nejaký tuk máme, chceme sa ho zbaviť, pretože ho považujeme za nechcený a neestetický. Je ale takýto postoj k telesnému tuku správny? Tuk má pre naše telo význam, rovnako ako každé telesné tkanivo.

Pre tých, ktorí sa rozhodli povedať definitívne zbohom hormonálnej antikoncepcii, pretože si uvedomujú jej nežiadúce účinky na organizmus ženy, som sa rozhodla spísať zoznam prirodzených antikoncepčných metód. Tieto metódy sú bezpečné a ak ich budete používať rozumne, správne a primerane, nebudete sa musieť báť neželaného tehotenstva.

Vysoký krvný tlak (hypertenzia) je stav, kedy je krvný tlak dlhodobo zvýšený nad optimálne hodnoty. O vysokom krvnom tlaku hovoríme, pokiaľ je hodnota systolického tlaku vyššia ako 140 mmHg a hodnota diastolického tlaku vyššia ako 90 mmHg.

Čo ak by som vám povedala, že ak o svoje zuby prídete, už nebudete musieť mať umelé zuby, pretože existuje spôsob ako vám vaše stratené zuby prinavrátiť? Vedci uskutočnili objav, na ktorí sme všetci čakali. Podarilo sa im nájsť spôsob ako nám môžu naše zuby opätovne narásť.

Vedeli ste, že na každú bunku vášho tela, pripadá 9 buniek, ktoré sú vašim mikrobiómom? Človek žije od nepamäti v symbióze s mikroorganizmami a tieto mikroorganizmy sa stali našou dôležitou súčasťou. Málokto ale vie, že ich máme viac ako našich vlastných buniek.

Halluxy alebo ‘’’vybočené palce’’ sú veľkým medicínskym problémom dnešnej doby. Veľkým hlavne z toho dôvodu, že postihujú takmer každého jedného z nás. Problémom vybočených palcov nie je iba to, že sú nepekné a bolia, ale aj to, že deformujú nohu ako celok a následne spôsobujú problémy aj v iných častiach pohybového systému - na chrbtici, kolenách...

Bolestivá menštruácia je problémom mnohých žien. Ako ju liečiť? Ako zabezpečiť, aby sme počas menštruácie nepociťovali nepríjemnú bolesť? Odpoveďou nie je liečba, ale prevencia.

Imunita a stres spolu úzko súvisia. Mnoho z nás si to neuvedomuje, no akútny i chronický stres sa odráža na našom celkovom zdraví. Odráža sa na schopnosti našich imunitných buniek chrániť nás pred ochoreniami, čo môže mať za následok ich nechcený rozvoj.

Akupunktúra je alternatívna tradičná medicínska metóda pochádzajúca z Číny. Metóda spočíva v zapichovaní veľmi tenkých ihličiek do konkrétnych bodov v koži pacienta. Existuje veľké množstvo týchto bodov a ich napichovanie závisí od ťažkostí pacienta.

Je cukrovka liečiteľná? Je cukrovka ochorením, ktorému sa dá predchádzať? Jednoznačne áno. Tu je jednoduchý, efektívny a hlavne prirodzený spôsob ako liečiť a predchádzať tomuto nepríjemnému ochoreniu.

Dokáže sa naše telo samé vyliečiť z ochorenia? Disponuje mechanizmami, ktoré mu umožňujú dostať sa z chorobného stavu a nastoliť zdravie? Naše telo je dokonalejšie, inteligentnejšie a múdrejšie ako si myslíte. Dokáže sa samé liečiť i uchrániť pred vznikom ochorení.

Mnoho mladých žien siaha po hormonálnej antikoncepcii ako antikoncepčnej metóde. Dôvod je jasný - takmer 100% - né zabráneniu nechceného otehotnenia. Ste si však vedomé nežiadúcich účinkov, ktoré môže hormonálna antikoncepcia vyvolať?

Antibiotiká sú lieky, veľmi dôležité v liečbe infekčných ochorení. Objavenie penicilínu Alexandrom Flemingom bol zásadný objav. Vďaka objaveniu antibiotík už dnes ľudia neumierajú na bežné bakteriálne infekcie a tieto ochorenia sa stali ľahko liečiteľnými.

Krása

Odhaľte tajomstvá dermatológie a estetickej medicíny a získajte prirodzenú krásu pomocou funkčnej medicíny


Jednou z prvých vecí, ktorú si na druhom človeku podvedome všímame, je vzhľad zubov. Zuby ovplyvňujú krásu omnoho viac ako si myslíte. Pre celkovú atraktivitu nie je dôležitý iba samotný vzhľad zubov - farba zubov, tvar zubov alebo to, či sú zuby rovné. Existujú aj dôležitejšie atribúty krásy - ako napríklad tvar tváre, ktorý z veľkej časti formujú...

Slnko je dôležité a nevyhnutné pre naše celkové zdravie a život. Dostatočné a primerané množstvo slnečných lúčov vašej koži a celému vášmu telu pomáha a podporuje vaše zdravie. Nadmerné slnečné žiarenie naopak škodí nie len vašej koži, ale aj vášmu celkovému zdraviu.

Jedlo, ktoré pravidelne jedávate, vplýva na vaše zdravie, krásu aj mladosť. Ak chcete zvýšiť svoju atraktivitu a zároveň spomaliť starnutie, je potrebné dávať pozor na to, čo konzumujete. Krása vychádza zvnútra a kvalitná strava porazí aj ten najlepší anti-agingový krém.