Medicína


Bolesť je nepríjemný pocit, objavujúci sa pri poškodení tkaniva alebo orgánu. Mnoho z nás sa bolesť naučilo tlmiť liekmi. Ak však bolesť iba tlmíme, ignorujeme to, čo nám bolesťou naše telo hovorí a nedovoľujeme mu dostať sa do stavu zdravia. Čo robiť v prípade objavenia sa bolesti? Ako odpovedať na akútne alebo chronické volanie nášho tela o...

Aj vy už ste unavený z lekárov, ktorý vám iba chronicky predpisujú lieky, no vy túžite po skutočnom vyliečení? Funkčná medicína vám poskytne ozajstné a trvalé riešenie.

Pravidelná a správna dentálna hygiena je základom zdravia zubov a ďasien. Podstatou dentálnej hygieny je to, ako sa o vaše zuby staráte doma. Dentálna hygienička vám zuby iba dočisťuje. Ako si robiť správnu dentálnu hygienu tak, aby boli vaše zuby dlho zdravé a krásne?

Vieme, že nadmerná konzumácia cukru a potravín bohatých na jednoduché sacharidy nie je prospešná pre naše zdravie. Aké sú ale konkrétne nežiadúce účinky cukru na naše telo? Prečo by sme sa mali cukru vyhýbať a snažiť sa udržiavať hladinu krvného cukru na nízkej úrovni?

Ľudské telo je dokonalým biologickým organizmom, stvoreným na život. Zvykli sme si naše telo podceňovať, nestarať sa oň a spoliehať sa na lieky a lekárov. Choroba ľudského tela sa stala štandardom a je považovaná za normálnu. Je ale tento stav nevyhnutný? Je ľudské telo odkázané na chorobu a umieranie? Ľudské telo je inteligentnejšie ako si...

Epigenetika

11.01.2022

V našom tele neustále prebiehajú procesy na epigenetickej úrovni, ktoré kódujú našu DNA molekulu a upravujú správanie našich génov (epigenetika = veda, ponad genetikou). Naša DNA a naše gény nie sú nemené, ovplyvňuje ich naše správanie (výživa, pohyb, stres, vzťahy, práca, toxicita, fajčenie, alkohol) a naše prostredie (znečistenie ovzdušia, hluk)....

Trávenie je téma, pri ktorej sa červenáme a radšej sa rozprávaniu o nej vyhýbame. Tráviaci systém je dôležitou súčasťou ľudského tela, no rozhovorov o ňom nie je veľa. Ak nám ale nefunguje trávenie, pociťujeme veľký diskomfort. Najčastejšie ťažkosti, ktoré sa spájajú s nesprávne fungujúcim trávením sú nafukovanie, zápcha a hnačka.

Jesenné a zimné obdobie je časom, kedy sme náchylnejší na bežné ochorenia ako chrípka, nádcha, prechladnutie a zápal hrdla. Vonku je chladno, mokro a sychravo. Tieto faktory vplývajú na náš imunitný systém. Ako podporiť imunitu a úspešne sa vyhnúť ochoreniu?

Vysoká hladina cholesterolu je veľmi častým zdravotným problémom. Každý z nás pozná minimálne jedného človeka, ktorému lekár diagnostikoval vysokú hladinu cholesterolu. Je ale každý cholesterol zlý a máme sa vysokej hladiny cholesterolu vždy obávať?

Tento rok sa nám viac ako inokedy dostala do popredia otázka vakcín. COVID-19 do veľkej miery zmenil životy všetkých z nás a ukázalo sa to predovšetkým na vnímaní nášho zdravia. Doposiaľ sme za náš život neboli do tak veľkej miery konfrontovaní otázkou očkovania.