Medicína


Lieky sú výdobytkom modernej doby. Len pred pár desaťročiami ľudia túžili, aby výskum v medicíne napredoval a umožnil ľuďom liečiť sa pomocou prípravkov, zvaných lieky. Sú ale lieky skutočne prostriedkami, zabezpečujúcimi liečbu a podporujúcimi zdravie? V určitých prípadoch áno, avšak v mnohých prípadoch robia presný opak a podporujú rozvoj...

Zdravý črevný mikrobióm je zdrojom až 80 - 90% imunity ľudského tela. Optimálne zloženie črevného mikrobiómu je esenciálnou podmienkou zdravia. Západný spôsob života a nezdravá strava ničia zdravé zloženie črevného mikrobiómu, spôsobujú obezitu a rozvoj ochorení. Ako dosiahnuť optimálne zloženie črevného mikrobiómu, získať ideálnu hmotnosť a zdravé...

Prídete k lekárovi, poviete mu o svojich ťažkostiach, on vás vyšetrí, spraví vám testy a nakoniec vám stanoví určitú diagnózu a odporučí vám na nejaký čas alebo dlhodobo (do konca života) užívať určité lieky, prípadne vás odošle na lekársky zákrok alebo operáciu.

Kmeňové bunky sú prirodzeným nástrojom ľudského tela, umožňujúcim regeneráciu tkanív. Terapia kmeňovými bunkami dokáže vyliečiť mnohé ochorenia, spomaliť starnutie a dokonca umožniť reverzné starnutie tela (= pokles biologického veku buniek, orgánov a tkanív).

Bolesť je nepríjemný pocit, objavujúci sa pri poškodení tkaniva alebo orgánu. Mnoho z nás sa bolesť naučilo tlmiť liekmi. Ak však bolesť iba tlmíme, ignorujeme to, čo nám bolesťou naše telo hovorí a nedovoľujeme mu dostať sa do stavu zdravia. Čo robiť v prípade objavenia sa bolesti? Ako odpovedať na akútne alebo chronické volanie nášho tela o...

Aj vy už ste unavený z lekárov, ktorí vám iba chronicky predpisujú lieky, no vy túžite po skutočnom vyliečení? Funkčná medicína vám poskytne ozajstné a trvalé riešenie.

Vieme, že nadmerná konzumácia cukru a potravín bohatých na jednoduché sacharidy nie je prospešná pre naše zdravie. Aké sú ale konkrétne nežiadúce účinky cukru na naše telo? Prečo by sme sa mali cukru vyhýbať a snažiť sa udržiavať hladinu krvného cukru na nízkej úrovni?

Ľudské telo je dokonalým biologickým organizmom, stvoreným na život. Zvykli sme si naše telo podceňovať, nestarať sa oň a spoliehať sa na lieky a lekárov. Choroba ľudského tela sa stala štandardom a je považovaná za normálnu. Je ale tento stav nevyhnutný? Je ľudské telo odkázané na chorobu a umieranie? Ľudské telo je inteligentnejšie ako si...

Jesenné a zimné obdobie je časom, kedy sme náchylnejší na bežné ochorenia ako chrípka, nádcha, prechladnutie a zápal hrdla. Vonku je chladno, mokro a sychravo. Tieto faktory vplývajú na náš imunitný systém. Ako podporiť imunitu a úspešne sa vyhnúť ochoreniu?

Bolesť chrbta je veľmi častým problémom a týka sa nie len starších, ale aj mladých ľudí. Ako sa vyhnúť bolesti chrbta a udržať si zdravie svojej chrbtice a pohybového systému?

Odmalička nás učia, že od svojich predkov dedíme určitú sadu génov, ktorá je nemenná a určuje náš vzhľad, naše zdravie a celkový osud nášho tela. Je to ale pravda alebo mýtus? Naozaj od našich predkov dedíme ich gény a to určuje čo sa stane s naším telom?

Väčšina z nás sa tuku bojí a nechce mať na svojom tele žiaden tuk. Ak aj nejaký tuk máme, chceme sa ho zbaviť, pretože ho považujeme za nechcený a neestetický. Je ale takýto postoj k telesnému tuku správny? Tuk má pre naše telo význam, rovnako ako každé telesné tkanivo.

Vysoký krvný tlak (hypertenzia) je stav, kedy je krvný tlak dlhodobo zvýšený nad optimálne hodnoty. O vysokom krvnom tlaku hovoríme, pokiaľ je hodnota systolického tlaku vyššia ako 140 mmHg a hodnota diastolického tlaku vyššia ako 90 mmHg.

Vedeli ste, že na každú bunku vášho tela, pripadá 9 buniek, ktoré sú vašim mikrobiómom? Človek žije od nepamäti v symbióze s mikroorganizmami a tieto mikroorganizmy sa stali našou dôležitou súčasťou. Málokto ale vie, že ich máme viac ako našich vlastných buniek.

Halluxy alebo ‘’’vybočené palce’’ sú veľkým medicínskym problémom dnešnej doby. Veľkým hlavne z toho dôvodu, že postihujú takmer každého jedného z nás. Problémom vybočených palcov nie je iba to, že sú nepekné a bolia, ale aj to, že deformujú nohu ako celok a následne spôsobujú problémy aj v iných častiach pohybového systému - na chrbtici, kolenách...

Krása

Odhaľte tajomstvá dermatológie a estetickej medicíny a získajte prirodzenú krásu pomocou funkčnej medicíny


Estetická medicína je aktuálne nadmerne normalizovaná. Botox a aplikácia výplní kyseliny hyalurónovej sú tak bežné, že sa stávajú obdobou návštevy dentálnej hygieny a bežnou rutinou mnohých žien a čoraz častejšie i mužov. Tento trend, ktorý sa stáva normou aj v dôsledku sociálnych sietí, predstavuje riziko pre psychické zdravie a prirodzenú krásu.

Napriek tomu, že mechanizmus starnutia kože, tváre a vzniku vrások je zložitý a na hlbšie pochopenie tohto procesu je potrebné jeho detailnejšie skúmanie (a zahrnutie vedomostí o starnutí buniek, DNA molekuly, kože, svalov, ciev, tukového tkaniva a kostí), pre zjednodušenie rozlišujeme dva základné typy vrások, ktoré majú svoje primárne príčiny...

Jednou z prvých vecí, ktorú si na druhom človeku podvedome všímame, je vzhľad zubov. Zuby ovplyvňujú krásu omnoho viac ako si myslíte. Pre celkovú atraktivitu nie je dôležitý iba samotný vzhľad zubov - farba zubov, tvar zubov alebo to, či sú zuby rovné. Existujú aj dôležitejšie atribúty krásy - ako napríklad tvar tváre, ktorý z veľkej časti formujú...