Zásady zdravej starostlivosti o pleť

01.03.2021

Koža pokrýva najväčšiu časť nášho tela. Z tohto dôvodu by sme nemali starostlivosť o ňu podceňovať. Nie len nás robí krásnymi, ale rovnako má pre naše telo ďalšie dôležité funkcie. Preto je dôležité správne a pravidelne sa starať o našu pleť.

Vďaka správnej a pravidelnej starostlivosti o pleť si udržíme čo najdlhšie mladý vzhľad, zlepšíme stav našej pleti a dokonca si zlepšíme i zdravie zvyšku nášho tela.Je dôležité, čo do nášho tela dávame nie len zvonku, ale i zvnútra. Koža absorbuje všetko, čo do nej dáme. Z tohto dôvodu na to treba myslieť. Rovnako, ako nechceme naše telo kŕmiť nezdravými potravinami, nechceme, aby absorbovalo toxické látky cez kožu.

To, čo naša koža absorbuje na svojom povrchu, sa odrazí nie len na zdraví a mladosti našej pleti, ale rovnako aj na našom celkovom zdraví. Preto je dôležité vyberať si pre našu pleť produkty, ktoré sú kvalitné a sú z čo možno najväčšieho percenta z prirodzených zdrojov. 

Dôležité je vyhýbať sa toxickým látkam nie len v potrave, ale aj v kozmetike. Pamätajte na to pri výbere vášho krému, séra, pleťovej masky alebo telového mlieka. Všetko, čo do vášho tela dáte cez vašu kožu, sa v ňom hromadí a má to buď pozitívny alebo negatívny efekt.

Ako vyzerá zdravá a kvalitná kozmetika

Zdravá a kvalitná kozmetika podporuje zdravie a nie chorobu. Dodáva nášmu telu cez kožu živiny, hydratuje a zlepšuje celkový stav pleti použitím kvalitných a prirodzených zložiek. Neobsahuje toxíny, alkohol, parfémy ani nadmerné množstvo chemických látok. 

Obsahuje kvalitné a zdravé ingrediencie. Jej zložkami sú voda, rastlinné oleje a maslá, vitamíny, esenciálne oleje, kyselina hyalurónová, kolagén a ďalšie látky, ktoré podporujú zdravie a funkčnosť pleti. I zdravá kozmetika môže obsahovať malé množstvo chemických látok, ktoré zabezpečujú, aby si udržala svoju kvalitu a nepodliehala kazivosti, no ich množstvo nie je tak extrémne výrazné, ako pri toxickej kozmetike.