Tvárová akupunktúra

21.02.2022

Akupunktúru možno použiť nie len na telo, ale i na tvár, vďaka čomu ňou môžeme dosiahnuť výrazné anti-agingové účinky. Tvárová akupunktúra spevňuje pleť, slúži ako prirodzená a bezpečná náhrada botoxu a výplní kyselinou hyalurónovou a zlepšuje symetriu tváre.

Na tvárovú akupunktúru pre kozmetické a beauty účely sa používajú špeciálne akupunktúrne ihly, určené na tento zákrok. Sú omnoho menšie a tenšie ako klasické akupunktúrne ihly.Čo všetko možno tvárovou akupunktúrou dosiahnuť?

Odstránenie vrások

Tvárová akupunktúra funguje ako prirodzená náhrada botulotoxínu. Jej účinok je v porovnaní s botulotoxínom miernejší a je potrebné ju opakovať. Vie sa ňou však docieliť veľmi pekný efekt. Navyše je možné vyhladiť ňou vrásky aj v čase tehotenstva alebo dojčenia, čo pri aplikácii botoxu neprichádza do úvahy (botulotoxín je v tehotenstve a laktácii kontraindikovaný).

Pôsobí priamo na mimické svaly a aplikuje sa takmer na identické miesta ako botulotoxín. Možno ju použiť na vyhľadenie vrások na čele, medzi obočím a vrások v očnom okolí.

Spevnenie a lifting tváre 

Tvárová akupunktúra vie nahradiť aj aplikáciu výplní kyseliny hyalurónovej. Špecifickou a cielenou aplikáciou tvárových akupunktúrnych ihiel je možné docieliť spevnenie pleti a celkový lifting tváre, pôsobením na kožné tkanivo a mimické svaly. I v tomto prípade je potrebné aplikáciu akupunktúrnych ihiel opakovať vo viacerých sedeniach (8 - 10 opakovaní).

Navyše je touto metódou možné odstrániť i nepekné nosovo - ústne vrásky, ktoré sú častým a vysoko rizikovým miestom aplikácie dermálnych výplní kyseliny hyalurónovej.

Symetria tváre

Mnoho ľudí trápi asymetria tváre. Jedna polovica tváre vyzerá horšie v porovnaní s druhou polovicou tváre. Takúto asymetriu tváre je možné vyriešiť tvárovou akupunktúrou. I v tomto prípade akupunktúrne ihly priamo cielia tvárové svaly, ktoré sú primárnou príčinou asymetrie.


Je tvárová akupunktúra bolestivá?

Tvárová akupunktúra nie je bolestivá. Používajú sa špeciálne veľmi jemné akupunktúrne ihly, ktoré v tvári takmer necítiť. Navyše, ak sa k tomu pripojí príjemná relaxačná hudba a vôňa esenciálnych olejov, sedenie tvárovej akupunktúry bude pre vás veľmi relaxačné.

Koľko trvá jedno sedenie?

Jedno sedenie tvárovej akupunktúry trvá 20 - 30 minút. Pre optimálne výsledky je potrebné sedenie opakovať 6 - 10 x v ideálnom intervale 2x do týždňa.