Retinol - zázrak pre pleť?

13.09.2021

Jedným z anti - ageingových must - have je retinol. Retinol dokáže do tak veľkej miery zlepšiť stav pleti, že vie zabrániť ochabovaniu tváre a pôsobiť ako prirodzený facelifting. Je to ideálny produkt a mal by byť súčasťou starostlivosti o pleť každej ženy po 25. roku života.

Retinol (vitamín A) za zaraďuje k retinoidom, kam patrí i kyselina retinová, retinylpalmitát a retinaldehyd. Retionidy sú účinné pri liečbe akné a majú silné anti - ageingové vlastnosti. Vypínajú pleť, zlepšujú kvalitu pleti, omladzujú a vyhladzujú jemnejšie i hlbšie vrásky.Účinky retinolu

Retinol podporuje bunkovú obnovu, aktivitu a zdravie kožných buniek. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu a zvyšuje hladinu epidermálnej kyseliny hyalurónovej. Hlboko v pleti obnovuje textúru kože a viditeľne ju omladzuje. Zlepšuje vzhľad jemných rýh a vrások, spevňuje povolenú kožu tváre. Zjemňuje a vyhadzuje jemnejšie i hlbšie vrásky. Rozjasňuje pleť a pomáha zbavovať ju hyperpigmentácie a redukovať množstvo melanínu v pokožke. Čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žliazok, čím pôsobí efektívne proti akné. 

Ako používať retinol?

Retinol je vhodné používať večer pred spaním, pretože po aplikácii je koža citlivá na slnečné žiarenie. Na začiatku používajte retinol 2 - krát do týždňa a potom môžete zvýšiť intenzitu. Nie je potrebné retinol používať každý večer, stačí 3 - 4 krát do týždňa. Retinol naneste na vyčistenú pleť a až po jeho absorbovaní aplikujte hydratačný krém. Prvé výsledky sú viditeľné po 6 týždňoch pravidelnej aplikácie. Počas používania retinolu používajte SPF faktor.

Na začiatku užívania môžete pociťovať začervenanie, olupovanie alebo pocit suchej pokožky. Po niekoľkých týždňoch ale uvidíte veľké zlepšenie. Retinol pôsobí tak, že starú pleť nahrádza novou, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a pleť je žiarivejšia.