Recepty na prírodné pleťové krémy

11.11.2021

Naša koža je najväčší orgán nášho tela a absorbuje látky, ktoré na ňu dávame v podobe pleťového krému. Z tohto dôvodu je dôležité dávať pleti zdravú a kvalitnú výživu.

V tomto článku vám prinášam recepty na prírodné pleťové krémy z rastlinných masiel a olejov. Všetky použité ingrediencie sú prírodné, prospievajú vašej pleti a nabíjajú ju vitamínmi.

 


Všetky ingrediencie ľahko zoženiete na internete. Budete potrebovať sklenenú kelímok objemu 25 ml, keramickú misku (kde budete rozpúšťať rastlinné maslá), odmerku a panvicu naplnenú malým množstvom vody (sem položíte misku a šporák dáte na nízku teplotu).

Avokádový krém


Ingrediencie:

10 ml kokosový olej, 12 g kakaové maslo, 3 ml avokádový olej, tekutý vitamín E

Postup:

Pri nízkej teplote v miske rozpustite kakaové maslo. Rozpustené kakaové maslo objemu 12 ml zlejte do skleneného kelímku. Ďalej rozpustite kokosový olej (ak je stuhnutý) a pridajte 10 ml kokosového oleja a 3 ml avokádového oleja. Keď oleje a maslá mierne vychladnú, pridajte 10 - 15 kvapiek vitamínu E, premiešajte a dajte krém na pár hodín stuhnúť do chladničky.


Krém z granátového jablka


Ingrediencie:

10 ml kokosového oleja, 10 g bambuckého masla, 5 ml oleja z granátového jablka, tekutý vitamín E, esenciálny olej levanduľa

Postup:

Pri nízkej teplote rozpustite bambucké maslo v objeme 10 g (10ml) a rozpustené maslo zlejte do skleneného kelímku. Ďalej rozpustite kokosový olej (ak je stuhnutý) a pridajte 10 ml kokosového oleja a 5 ml oleja z granátového jablka. Keď zmes mierne vychladne, pridajte 10 - 15 kvapiek vitamínu E, 5 - 10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a premiešajte.


Krém uskladňujte pri izbovej teplote, trvanlivosť je veľmi vysoká od jedného až do viacerých rokov. Krém môžete vyrobiť aj použitím iných masiel a olejov, použitie vitamínu E je voliteľné.