Recept na vitamín C sérum

05.04.2021

Vitamín C je pre našu pleť veľmi dôležitý. Má silné antioxidačné účinky, podporuje budovanie kolagénu, chráni pred tvorbou vrások, eliminuje už vzniknuté vrásky, vyrovnáva farebný tón pleti, bojuje proti pigmentovým škvrnám a rovnako má protizápalové účinky.

V tomto článku vám predstavím recept na výrobu vlastného Vitamín C séra. Výhodou tohto receptu je, že Vitamín C sérum, ktoré si zhotovíte sami, je čerstvé (bežne vitamín C podlieha rýchlej kazivosti) a môžete ním regulovať percentuálny obsah vitamínu C vo vašom sére.Ingrediencie: prášok vitamínu C, destilovaná voda, glycerín, nádoba na prípravu a sklenená nádoba na uskladnenie

5% - né vitamín C sérum

1/4 polievkovej lyžice prášku vitamínu C

4 polievkové lyžice destilovanej vody

3/4 polievkovej lyžice glycerínu


10% -né vitamín C sérum

1/4 polievkovej lyžice prášku vitamínu C

2 polievkové lyžice destilovanej vody

1/4 polievkovej lyžice glycerínu


20% - né vitamín C sérum

1/4 polievkovej lyžice prášku vitamínu C

3/4 polievkovej lyžice destilovanej vody

1/4 polievkovej lyžice glycerínu


Postup: Do nachystanej nádoby nalejeme destilovanú vodu a pridáme prášok vitamínu C, ktorý rozmiešame, až kým sa úplne nerozpustí. Pridáme glycerín, rovnako ho zamiešame a sérum s vitamínom C je hotové. Už ho stačí iba preliať do vami zvolenej nádobky.

Skladovanie: Sérum je možné skladovať maximálne 2 týždne. Uchovávame ho v chladničke, pri nízkej teplote, kde nie je vystavené svetlu.

Aplikácia: Sérum aplikujeme večer pred spaním, po vyčistení pleti. Pleť by nemala byť pred aplikáciou mastná a nemala by obsahovať olejové zložky (vitamín C je rozpustný vo vode a voda a olej sa odpudzujú, čím by sa porušilo vstrebávanie). Po aplikácii počkáme, kým sa sérum vstrebe a následne môžeme aplikovať ďalšie séra a krémy. Bezprostredne po aplikácii nie je vhodné vystavovať sa slnečnému žiareniu, preto sérum aplikujeme na noc.