Prirodzený facelifting gua shou

16.08.2021

Gua sha je skvelá pomôcka v udržaní dlhodobej krásy tváre. Uvoľní svalové napätie, vyhladí vrásky a spevní kontúry tváre. A čo je na gua shi najlepšie je, že je prirodzenou metódou.

Azda najznámejší efektom gua shi je prirodzený lifting tváre. Pravidelným používaním dokážete do veľkej miery zlepšiť celkový vzhľad tváre a pôsobiť preventívne voči starnutiu.Čo je gua sha?

Gua sha sú kamene z ruženínu alebo iného drahého kameňa (najčastejšie jadeit), ktoré sa používajú na masáž tváre. Tieto kamene sú špeciálne prispôsobené na to, aby presne vyhovovali kontúram tváre a mohli sa použiť na rozličné špecifické oblasti. Majú rôzne záhyby, ktoré sú cielene vyhotovené týmto spôsobom, aby dokázali dosiahnuť čo najlepší účinok. Existujú rôzne tvary kameňov, preto si odporúčam na gua shu zakúpiť rozličné typy (2 - 3 rôzne gua sha kamene). 

Gua sha sa dlhodobo využíva v Ázii ako súčasť anti-agingu a starostlivosti o pleť a rovnako má využitie aj v Tradičnej čínskej medicíne v regenerácii namáhaných svalov zvyšku tela.

Účinky

Gua sha zlepšuje prekrvenie pokožky, čím zabezpečuje zvýšený prísun kyslíka do ošetrenej oblasti tváre. To má za následok zlepšenie kvality pleti, jej rýchlejšiu regeneráciu a odolnosť voči predčasnému starnutiu. Hlavný účinok qua shi je na tvárové svaly. Veľké množstvo tvárových svalov je nadmerne preťažených. Nadmerne preťažené mimické svaly sú stuhnuté a spôsobujú deformáciu tváre, redistribúciu tuku tváre, rozvoj hlbokých vrások, poklesnutie tváre a celkovo predčasné starnutie tváre. 

Gua sha má vplyv aj na lymfatický systém, ktorý často zadržiava vodu v tvári pre nedostatočný odtok a spôsobuje jej opuch. Ranná a večerná masáž gua shou naštartuje lymfu a odstráni nechcený opuch. Vďaka odstráneniu nadbytočnej vody sa zlepšia celkové kontúry tváre (lepšia kontúra sánky, lícnych kostí, jemné zmenšenie nosa, odstránenie opuchu v oblasti očí).

Ako na qua shu?

Gua shu je dobré robiť ráno alebo večer a vyhradiť si na ňu 5 - 15 minúť času. Na pleť najskôr nanesieme rastlinný olej (kokosový, olej z granátového jablka, avokádový, šípkový olej alebo iný olej vlastnej preferencie). Olej zabezpečí hladké kĺzanie kameňa po tvári a zabráni iritácii kože vplyvom tlaku a ťahu. Kameň držíme v 40 stupňovom uhle oproti koži a kĺžeme s ním obvykle od stredu tváre smerom von a nahor. Kameňom môžeme aj voľne pohybovať po určitých lokalitách tváre (okolie očí, pery, nos) a uvoľňovať napätie svalov tejto oblasti.

Podrobný, jednoduchý a rýchly návod qua shu nájdete v nasledujúcom videu.