Pozitívne účinky meditácie

09.02.2021

Meditácia je extréme dôležitá pre zdravie mysle i tela. Umožňuje nám vyčistiť si myseľ, usporiadať tok myšlienok, spojiť sa s naším vnútrom a nájsť skutočné šťastie, pokoj a harmóniu. Zbavuje nás toku myšlienok a ponára nás do prítomného okamihu.

A čo je najdôležitejšie, pomáha nám zbavovať sa negatívnych myšlienok, ktoré vedú k rozvoju úzkosti, depresie a v neposlednom rade i vzniku ochorení tela a predčasnému starnutiu organizmu.Možno patríte medzi ľudí, ktorí meditáciu podceňujú, no skúste tento váš postoj prehodnotiť. Pravidelná meditácia vie váš život a vaše zdravie zmeniť náramne k lepšiemu. Stačí, aby ste sa meditácii venovali aspoň 10 minút denne a uvidíte jej pozitívny vplyv na váš život.

Pozitívne účinky meditácie


Medzi najvýznamnejšie účinky meditácie patrí zníženie stresu, zníženie rizika vzniku akútnych a chronických ochorení, liečba úzkosti a depresie, podpora emocionálneho zdravia, zlepšenie pozornosti, zníženie vekom spôsobenej straty pamäte, liečba závislostí, zlepšenie spánku, lepšie znášanie bolesti, pokles krvného tlaku a spomalenie starnutia.

Zjednodušene, meditácia nás robí šťastnejšími a zdravšími. Predlžuje nám život a zlepšuje jeho kvalitu. Ponára nás do prítomného okamihu a harmonizuje telo i myseľ.

Ako meditovať ?


Existujú viaceré meditačné techniky. Najjednoduchšie je zamerať sa na svoj dych a vypustiť všetky rušivé myšlienky. Ak k vám príde myšlienka, jednoducho ju láskavo posuňte na bok a nechajte ju odísť. Spočiatku to môže byť náročné, no postupne sa v tom zlepšíte.