Najlepšie prírodné antibiotiká

04.10.2021

Prišla jeseň a naše telo je vystavené chladu, vlhku a premenlivému počasiu. Z tohto dôvodu je náchylnejšie na ochorenie a potrebuje intenzívnejšiu prevenciu. Ak na vás prišli prvé príznaky chrípky alebo nachladnutia, nemusíte hneď siahať po liekoch, mnohé z bežných ochorení dokážete vyliečiť dostatočným oddychom, teplom, tekutinami a prírodnými antibiotikami.

V tomto článku si rozoberieme najlepšie prírodné antibiotiká, ktoré zatočia s baktériami a vírusmi, podporia vašu imunitu, zastavia ochorenie v skorom štádiu a rýchlo vás vyliečia.Zázvor

Zázvor je asi najúčinnejším prírodným antibiotikom, ktoré vás rýchlo vylieči z nádchy a prechladnutia. Vaše telo zahreje a skoncuje s baktériami a vírusmi. Zázvor obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, flavonoidov, esenciálnych olejov a ďalších látok, blahodárnych pre naše zdravie. Medzi jeho zdravotné účinky patrí zníženie zápalu v tele, liečba kašľa a bolesti hrdla, liečba nádchy a prechladnutia, zlepšovanie trávenia a znižovanie bolestí.

Ako ho používať?

Zázvor je ideálne nastrúhať, zaliať 80 stupňovou horúcou vodou a piť ako čaj spolu s citrónom, prípadne aj medom. V prípade ochorenia je vhodné tento nápoj vypiť 3 - 5 krát za deň.


Cesnak

Cesnak je dlhé roky známy pre svoje zdravotné účinky. Obsahuje zlúčeninu alicín, ktorá má podobné vlastnosti ako penicilín. Je preto významným prírodným antibiotikom, má protizápalové, protivírusové, protiparazitárne, antimykotické účinky a rovnako je účinným antioxidantom. Dokáže vyliečiť zápal, nádchu, prechladnutie i závažnejšie infekcie.

Ako ho používať?

V prípade vzniku ochorenia alebo ako formu prevencie je veľmi účinné cesnak užívať v surovej forme, rozdrvený alebo rozžutý. Jeho silnú arómu a chuť je možné stlmiť troškou medu.Chlorella

Chlorella, podobne ako cesnak, obsahuje látku, ktorá pôsobí ako významné prírodné antibiotikum. Táto účinná látka sa nazýva chlorelín a je v chlorelle vysoko zastúpená. Chlorella je sladkovodná riasa, s mnohými benefitmi pre zdravie človeka. Chlorelín pôsobí proti patogénom a  jej ďalšia účinná látka - sporopolenín je významná v detoxifikácii organizmu.

Ako ju používať?

Chlorellu je celkovo dobré užívať na podporu imunity a ako prevenciu voči rozvoju ochorení. Ak ochoriete alebo cítite, že na vás niečo lezie, je vhodné zvýšiť vašu dávku na 2 - 3 násobok.