Ľudské telo je inteligentné

13.01.2022

Ľudské telo je dokonalým biologickým organizmom, stvoreným na život. Zvykli sme si naše telo podceňovať, nestarať sa oň a spoliehať sa na lieky a lekárov. Choroba ľudského tela sa stala štandardom a je považovaná za normálnu. Je ale tento stav nevyhnutný? Je ľudské telo odkázané na chorobu a umieranie? Ľudské telo je inteligentnejšie ako si myslíte.

Prirodzeným stavom ľudského tela je zdravie

Prirodzeným stavom vášho tela je dokonalé zdravie. Ľudské telo je stvorené tak, aby dokázalo byť zdravé a aby si svoje zdravie jednoducho udržiavalo. Má mechanizmy, ktoré mu umožňujú byť zdravým. Imunitný systém, jeho bunky a molekuly, ktoré vás neustále chránia pred ochorením. Inteligenciu vašich buniek a ich vzájomnú komunikáciou pomocou zložitých mechanizmov, ktoré nie sú viditeľné voľným okom. Vaše telo sa stále udržuje v zdraví.Ľudské telo sa dokáže ochrániť pred ochorením

Telo disponuje mechanizmami, ktoré vás ochraňujú, udržiavajú vašu integritu a zabraňujú rozvoju nechcených ochorení. Vaše telo sa neustále snaží udržať v plnom zdraví a robí pre to všetko. Každú sekundu prebiehajú vo vašom tele milióny chemických reakcií, nevyhnutných na život. Imunitný systém pravidelne kontroluje zdravie vašich buniek a odstraňuje poškodené bunky, vďaka čomu zabraňuje vzniku zápalu, nádoru alebo inému ochoreniu. Rovnako vás neustále chráni pred patogénmi zvonku (baktérie, vírusy, plesne) a nedovolí im ublížiť vám.

Za normálnych okolností tieto procesy prebiehajú správne a vy ste zdravý. Vaše telo ale potrebuje vašu spoluprácu. Ak mu nevytvárate dobré podmienky, vznikne ochorenie.


Ľudské telo potrebuje, aby sme mu zabezpečili ideálne podmienky

Vaše telo je inteligentné, no jeho inteligencia má určité hranice. Niekedy nestačí na to, aby vás ďalej udržiavalo zdravým a rozvinie sa v ňom ochorenie. Prečo je tomu tak? Vaše telo potrebuje, aby ste mu zabezpečili ideálne podmienky pre zdravie. Ak mu takéto podmienky nevytvoríte, robíte mu nadmernú prácu, ktorú nestíha vykonávať. Z tohto dôvodu dôjde k narušeniu dôležitých dejov, ktoré vás udržujú v zdraví a vo vašom tele sa rozvinie ochorenie. Vaše telo potrebuje vašu podporu, správnu výživu, pohyb a pravidelnú starostlivosť.

Ideálne podmienky

Ideálnymi podmienkami, ktoré vaše telo potrebuje, je správna, zdravá a kvalitná výživa, pravidelný pohyb (aerobné aj anaerobné cvičenie), čistý vzduch, vitamín D vo forme slnečného žiarenia, dostatočný a kvalitný spánok, pravidelný odpočinok, aktívny pobyt v prírode a správne mentálne nastavenie v podobe pozitívneho myslenia. Tieto ideálne podmienky ešte vylepšíte otužovaním, saunovaním a občasným vynechaním jedla.

Nesprávne podmienky

Podmienky, ktoré sa vychyľujú z rovnováhy a nespĺňajú ideálne podmienky pre vaše telo sú sedavý spôsob života, absencia pohybu, nezdravá strava, nadbytok cukru, konzumácia spracovaných potravín, prejedanie sa, obezita, pitie alkoholu, fajčenie, nadmerná fyzická a psychická záťaž, nedostatok spánku a odpočinku, stres, negatívne myslenie, vystavovanie sa toxínom, trávenie väčšiny dňa v interiéri, nadmerné užívanie liekov a mnohé ďalšie.Zdravý podcast - 46. Ľudské telo je inteligentné