Hydratácia pleti

07.02.2021

Hydratácia je pre našu pleť extrémne dôležitá. Vďaka hydratácii si naša pleť udržuje svoj mladistvý vzhľad. Ako zabezpečiť kvalitnú hydratáciu pleti? Je dôležité pleť hydratovať zvonku i zvnútra a jej hydratáciu trvalo udržiavať. Ako to dosiahnuť čo najefektívnejšie?

Na trhu existuje veľké množstvo prípravkov, ktoré sa vás snažia presvedčiť o tom, že vám zabezpečia mladistvý vzhľad. Pre bežného spotrebiteľa je ale veľmi náročné vyznať sa v takto veľkej škále produktov a účinných látok. Ktoré sú tie, ktoré naša pleť skutočne potrebuje?Čistá voda

Ako prvé by sme mali začať pitím čistej vody. Pokiaľ nedodržiavame pitný režim a nezabezpečujeme hydratáciu našej pleti zvnútra, potom nám nepomôže žiaden zázračný krém ani sérum. Všetko sa začína týmto základným krokom. Telo dieťaťa obsahuje najväčší percentuálny podiel telovej vody. Postupne ako človek dospieva, stráca telovú vodu a v starobe jej zostáva už len minimum. Už chápete, prečo je voda pre vašu pleť dôležitá?

Kyselina hyalurónová

Všeobecne je rozšírené, že kyselina hyalurónová pôsobí proti starnutiu pleti. Ako účinkuje? Zabraňuje starnutiu pleti tým, že udržuje jej hydratáciu. Udržiava v pleti vodu a zabraňuje jej vysúšaniu. Suchá pleť rýchlejšie starne a rýchlejšie sa na nej tvoria viditeľné prejavy starnutia ako vrásky. Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka, ktorá zabezpečuje hydratáciu pleti tým, že na seba viaže obrovské množstvo vody. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej na seba dokáže viazať až 250 molekúl vody. Vhodné je kyselinu hyalurónovú nanášať na pleť v podobe séra s malým množstvom vody a rovnako je vhodné ju užívať aj vnútorne.

Hydratačný krém

Starostlivosť o pleť a zabezpečenie jej hydratácie je vhodné zavŕšiť hydratačným krémom, alebo krémom, ktorý v pleti udrží vlhkosť, ktorú sme do nej dostali pomocou hyalurónového séra. Osobne nie som zástancom klasických krémov a vyrábam si vlastnú kozmetiku z rastlinných olejov a masiel. Nejde o hydratačné krémy, no krémy z týchto ingrediencií v pleti udržia vlhkosť a zabránia jej strácaniu. Keďže olej a voda sa odpudzujú, olejová zložka na povrchu pleti, nanesená po hyalurónovom sére a zvlhčení pleti, v pleti túto vlhkosť uzamkne.