Dokáže sa telo samé vyliečiť?

07.02.2021

Dokáže sa naše telo samé vyliečiť z ochorenia? Disponuje mechanizmami, ktoré mu umožňujú dostať sa z chorobného stavu a nastoliť zdravie? Naše telo je dokonalejšie, inteligentnejšie a múdrejšie ako si myslíte. Dokáže sa samé liečiť i uchrániť pred vznikom ochorení.

Naše telo je dokonalý živý organizmus, ktorý disponuje superpočítačom, ktorým je náš mozog  a bunkami, ktoré sú samostatnými živými funkčnými jednotkami. Vďaka tomu toho dokáže omnoho viac ako od neho očakávame.Ako to, že sa bežne sami nedokážeme vyliečiť?

Zvykli sme si, že ochorenie je niečo, čo nás postihne a my to nevieme ovplyvniť. V prípade choroby sa spoliehame na vonkajší svet - lekárov, lieky a operácie. Dávame našu moc do niečoho mimo nás a vzdávame sa jej. Neveríme prirodzeným schopnostiam nášho tela.

V dôsledku toho, že mu neveríme, ho zasypeme liekmi, ktoré našu chorobu iba ďalej prehlbujú. Následne sa dostávame do začarovaného kruhu choroba, z ktorého niet cesty späť. Čo ak by tomu tak ale nemuselo byť? Čo ak by sme naše telo dokázali naučiť sa liečiť samé? A čo ak to už dávno vie, len sme mu nedovolili naplno sa prejaviť?

Telo je dokonalé a vie sa vyliečiť samé

Všetko v prírode je stvorené dokonale. Rovnako i vaše telo. Denno denne vás udržuje na živote, rozvádza krv do všetkých vašich orgánov, vysiela vzruchy a prijíma signály z okolia. Imunitné bunky vás neustále ochraňujú pred potencionálnymi hrozbami a ničia škodliviny. Tým vás ustavične chránia pred vznikom ochorení a ochorenia liečia bez vášho vedomia.

Ak niečo nie je v poriadku, vaše telo vyšle signál - symptóm tela, ktorý je prejavom choroby. Napríklad dostanete chrípku, zvýši sa vám teplota a začnete kašľať. Ako správny pacient idete k lekárovi a ten vám predpíše lieky. Ak by ste ale k lekárovi nešli, pravdepodobne by sa nič zlé nestalo. Stačí, ak by ste si niekoľko dní poležali v posteli a vaše telo by sa s ochorením samo vysporiadalo. Vyliečili by ste sa bez použitia liekov.

Tento istý model možno použiť pri liečbe takmer všetkých ochorení. Naše telo má mechanizmy, ktorými je schopné ochorenia samo liečiť. Musíme mu to len dovoliť.

Ako samoliečbe tela dopomôcť?

Naše telo disponuje mechanizmami, ktoré mu umožňujú dostať sa zo stavu choroby do stavu zdravia. Tento proces ale ovplyvňuje naše správanie. Je preto dôležité, aby sme nášmu telu dopomohli. Ak dostanete chrípku a pôjdete von do zimy alebo jete nezdravé, spracované jedlo, vášmu telu nepomáhate, iba stav zhoršujete a ochorenie ešte viac prehlbujete.

Vášmu telu dopomôžete odpočinkom, vďaka ktorému mu umožníte vynaložiť energiu na liečebný proces, kvalitnou zdravou stravou, pitným režimom, ktorým zlepšíte vylučovanie odpadových látok z tela, pitím čajov a doplnením vitamínu C, ktorým podporíte imunitu.

Ak vás trápi vysoký krvný tlak, vášmu telu pomôžete v liečebnom procese tým, že sa prestanete vystavovať stresu a začnete menej soliť. Ak máte cukrovku, je nutné, aby ste kompletne zmenili váš jedálniček a začali s pravidelnou fyzickou aktivitou. Obdobne to platí pri ostatných ochoreniach. Nepodporujte chorobu a začnite podporovať zdravie.