Benefity masáže hlavy

10.06.2021

Masáž hlavy má výnimočný účinok nie len na naše emočné a mentálne zdravie vďaka relaxácii, ktorú poskytuje, rovnako má významný antiagingový efekt.

Pravidelná masáž hlavy vedie k uvoľneniu napätia fascií a svalov, čo má za následok prirodzený faceliftingový efekt na tvár. Ak chceme tento efekt dosiahnuť alebo preventívne brániť poklesu tváre, je vhodné robiť masáž hlavy pravidelne.Trošku anatómie

Začiatok vlasovej časti hlavy tvorí čelový sval musculus frontalis, ktorý začína v oblasti očnice a obočia a pokračuje smerom nahor. Čelový sval končí vo vlasovej časti hlavy, niekoľko centimetrov nad čelom, kde sa upína do fascie (väzivo), ktorou pokračuje cez celú lebku až do záhlavia. V záhlaví je na facsiu napojený musculus occipitalis, ktorý pôsobí protichodne voči musculus frontalis. Tieto 2 svaly sú fasciou prepojené a spoločne sa označujú ako musculus occipitofrotalis.

V oblasti hlavy sa nachádzajú i ďalšie významné svaly, ktoré zostávajú často nepovšimnuté, no majú extrémne veľký význam v antiagingu. Ide o svaly okolo ucha, ktoré sú lokalizované pred i za ušnicou a obdobne ako musculus occipitofrontalis zabezpečujú dôležitý lifting tváre.

Liftingový účinok masáže hlavy

Masáž hlavy spôsobuje uvoľnenie svalov a fascií tejto oblasti, čo má pri pravidelnom opakovaní prirodzený liftingový účinok na tvár. Masáž hlavy je preto jednou zo základných prirodzených antiagingových metód. Vhodné je hlavu masírovať vlastnými rukami a používať predovšetkým končeky prstov. Postupne masírujeme celý obvod hlavy a svoju pozornosť zameriavame na oblasť čelového svalu, musculus occipitalis a svalov okolo ucha. 


Masáž je dôležité robiť pravidelne, ideálne každý deň, minimálne 2 - 3x do týždňa. Pravidelná masáž hlavy tiež stimuluje vlasové korienky a podporuje rast vlasov, ich hustotu, silu a vitalitu.