Ako vyzerá zdravá a kvalitná kozmetika

10.05.2021

Pre zdravie našej kože i zdravie nášho tela je dôležitá zdravá a kvalitná kozmetika. Toxická kozmetika našej pleti škodí, urýchľuje jej starnutie a ohrozuje celkové zdravie nášho tela. 

Koža je najväčším orgánom nášho tela a všetko, čo do nej prijmeme, prejde to celého nášho organizmu a následne podporuje naše zdravie alebo naopak chorobu.Ako spoznať kvalitnú kozmetiku?

Kvalitná kozmetika obyčajne nie je masovo propagovaná kozmetika. Nevidíte na ňu konštantne reklamy v televízii a rôznych magazínoch a jej producentom nie je notoricky známa značka. Masové značky nemyslia na kvalitu produktov, ale na kvantitu a zisk. Snažia sa vytvoriť produkt, ktorý sa dá vyrobiť čo najlacnejšie a predať čo najväčšiemu množstvu ľudí.

Zdravá a kvalitná kozmetika obyčajne nie je až taká známa a jej tvorcom je firma alebo jednotlivec, ktorého hlavným cieľom je kvalita a účinnosť produktov, ktoré ponúka.

Čítanie obalov na kozmetike

Najdôležitejšie je pozerať sa na obaly kozmetiky a čítať čo presne daný produkt obsahuje. Pokiaľ má produkt nadmerne veľké množstvo chemických zložiek, obyčajne ide o nekvalitnú, toxickú kozmetiku. 

Pre bežného človeka, ktorý sa nevyzná v chemických látkach, sa môže zdať byť tento proces zložitý. Nie je tomu tak. Základom je vyhýbať sa nadmernému množstvu chemických názvov.

Chemické názvy môžu byť ale občas zavádzajúce. Aj vitamíny sa často píšu chemickým názvom (napríklad vitamín C - kyselina askorbová). Pokaľ vidíte názov ako macadamia seed oil (makadamiový olej) a iné prírodné látky, produkt má zdravé a kvalitné zloženie.

V poslednom rade je dôležité vyvarovať sa parfumom, alkoholu a nadmernému množstvu konzervantov. Vhodné sú esenciálne oleje a prírodné arómy.