1 ml dermálnej výplne je dosť

26.07.2021

Štandardom pri aplikácií dermálnych výplní je aplikovať 1 ml výplne do každej zvolenej lokality. Čo ak by bolo všetko, čo potrebujete iba 1 ml dermálnej výplne do celej tváre?

Trendom je aplikovať 1 ml výplne do pier, 1 ml výplne do každej strany lícnych kostí, 1 ml do nosovo - ústnych vrások, 2 - 3 ml výplne do brady, 1 ml výplne pod oči a 1 ml výplne do každej strany sánky. Je ale takéto množstvo potrebné na dosiahnutie želaných výsledkov?Neprirodzené zväčšenie tváre


Množstvo dermálnych výplní, ktoré sa bežne používa je extrémne nadbytočné. Ak do každej zvolenej lokality aplikujeme spomenuté množstvá výplní, do veľkej miery zvýšime celkový objem tváre a tvár sa zväčší. Vytvoríme extrémne veľké pery, extrémne veľkú sánku, veľkú bradu, veľké lícne kosti a neprirodzene zväčšíme objem rozličných lokalít na tvári.

Ak zrátame množstvo výplní, keby sa výplne aplikovali štandardným spôsobom do celej tváre, celkový objem tváre by narástol o  8 - 10 ml, čo je naozaj veľký objem. 

Po dermálnych výplniach kyseliny hyalurónovej siahajú čoraz mladšie ženy. Ich cieľom je zvyčajne vykontúrovať tvár a zväčšiť objem pier. Ak by sa v takomto prípade aplikovalo takto vysoké množstvo kyseliny hyalurónovej, celá tvár by sa neprirodzene nadmerne zväčšila.


Stačí 1 ml výplne na celú tvár


Výborný efekt je možné dosiahnuť aplikáciou minimálnych množstiev výplní a na celú tvár. Často postačí špecifická a presná aplikácia 1 ml dermálnej výplne. Takouto aplikáciou sa zabráni neželanému zväčšeniu tváre a neprirodzeným kontúram. Aplikácia 1 ml výplne chce ale zručnosť a primeraný čas na špecifické určenie aplikácie minimálne množstva výplne do aplikovaných lokalít. Aplikácia veľkého množstva výplne nevyžaduje takú zručnosť lekára.

Aplikácia vysokých objemov výplní môže mať význam pri celkovej strate objemu vo vyššom veku, no i v tomto prípade existujú vhodnejšie metódy, ktorými možno stratený objem doplniť, pretože na dodanie objemu by sa museli použiť vysoké množstvá výplní. V tomto prípade je namiesto výplní kyseliny hyalurónovej vhodnejšie postúpiť zákrok sculptra.


Prečo vás lekár nabáda k väčšiemu množstvu výplne?


Estetické kliniky zvyčajne určujú ceny zákroku na základe množstva aplikovanej výplne. Tým pádom sú lekári ovplyvnení klinikami, aby svojim pacientom pichali veľké množstvá dermálnych výplní. Rovnako to súvisí s farmaceutickými spoločnosťami, ktoré vyrábajú a distribuujú výplne. Ich cieľom je vyrobiť a predať estetickým klinikám a lekárom čo najväčšie množstvo výplní a tlačiť aplikáciu zvýšeného množstva výplní ich pacientom.Zdravý podcast - 24. Aplikácia výplní kyseliny hyalurónovej