Krása


Štandardom pri aplikácií dermálnych výplní je aplikovať 1 ml výplne do každej zvolenej lokality. Čo ak by bolo všetko, čo potrebujete iba 1 ml dermálnej výplne do celej tváre?

Mnoho ľudí si mylne myslí, že starnutie tváre má vo veľkej miere za príčinu starnutie kože. Koža ale tvorí iba jeden článok z celkového starnutia tváre. Vznik vrások a ovísanie pleti nie sú spôsobené iba starnutím kože, ale rovnako aj zmenami tuku tváre a zmenami na kostiach.

Vzhľad našej tváre sa odvíja od viacerých faktorov. Jedným z dôležitých faktorov, ktorý sa odráža na vizuáli našej tváre sú emócie. Emócie sa spájajú s aktiváciou špecifických mimických svalov, ktoré vykonávajú určité pohyby, kontrahujú sa a opäť uvoľňujú.

Takmer každý z nás túži v lete po krásnej opálenej pokožke. Ako ju dosiahnuť zdravo a bezpečne? V tomto článku si rozoberieme ako sa opaľovať zdravo, aby sme zabránili nežiadúcim účinkom opaľovania ako spálenie kože, poškodenie a starnutie pokožky.

Masáž hlavy má výnimočný účinok nie len na naše emočné a mentálne zdravie vďaka relaxácii, ktorú poskytuje, rovnako má významný antiagingový efekt.

Pre zdravie našej kože i zdravie nášho tela je dôležitá zdravá a kvalitná kozmetika. Toxická kozmetika našej pleti škodí, urýchľuje jej starnutie a ohrozuje celkové zdravie nášho tela.

Vitamín C je pre našu pleť veľmi dôležitý. Má silné antioxidačné účinky, podporuje budovanie kolagénu, chráni pred tvorbou vrások, eliminuje už vzniknuté vrásky, vyrovnáva farebný tón pleti, bojuje proti pigmentovým škvrnám a rovnako má protizápalové účinky.

Vrásky na čele sú jedným z hlavných znakov starnutia a často sú prvým dôvodom, prečo sa žena rozhodne podstúpiť aplikáciu botoxu, za cieľom ich odstránenia a zabránenia tvorbe nových. Existuje i metóda, ktorou možno ich tvorbe zabrániť alebo ich odstrániť iným, telu prirodzeným spôsobom? Jednoznačne áno.

Niťový lifting je metóda estetickej medicíny, počas ktorej sa do tváre podkožne implantujú špeciálne kovové alebo syntetické nite. Cieľom týchto nití je zabezpečiť nechirurgický lifting tváre. V súčasnosti je veľkým trendom niťový lifting v oblasti vonkajšieho kútika očí a obočia, ktorý vytvorí takzvané cat eye a niťový lifting nosa, ktorým možno...

Koža pokrýva najväčšiu časť nášho tela. Z tohto dôvodu by sme nemali starostlivosť o ňu podceňovať. Nie len nás robí krásnymi, ale rovnako má pre naše telo ďalšie dôležité funkcie. Preto je dôležité správne a pravidelne sa starať o našu pleť.

Botox je aktuálne jednou z najpoužívanejších metód estetickej medicíny. Sľubuje vyhladenie vrások, odstránenie nadmerného potenia či zúženie tváre pri vpichovaní do oblasti žuvacieho svalu (m. masseter). Ste si vedomé jeho nežiadúcich účinkov?

Zamysleli ste sa nad tým, prečo starnete a či je tento dej možné zvrátiť? Existujú vedci, ktorý sa domnievajú, že starnutie nie je prirodzený stav organizmu, ale choroba, ktorá vedie k postupnej degradácii tela a vzniku sprievodných ochorení, vedúcich k smrti.