Krása


Jednou z prvých vecí, ktorú si na druhom človeku podvedome všímame, je vzhľad zubov. Zuby ovplyvňujú krásu omnoho viac ako si myslíte. Pre celkovú atraktivitu nie je dôležitý iba samotný vzhľad zubov - farba zubov, tvar zubov alebo to, či sú zuby rovné. Existujú aj dôležitejšie atribúty krásy - ako napríklad tvar tváre, ktorý z veľkej časti formujú...

Slnko je dôležité a nevyhnutné pre naše celkové zdravie a život. Dostatočné a primerané množstvo slnečných lúčov vašej koži a celému vášmu telu pomáha a podporuje vaše zdravie. Nadmerné slnečné žiarenie naopak škodí nie len vašej koži, ale aj vášmu celkovému zdraviu.

Jedlo, ktoré pravidelne jedávate, vplýva na vaše zdravie, krásu aj mladosť. Ak chcete zvýšiť svoju atraktivitu a zároveň spomaliť starnutie, je potrebné dávať pozor na to, čo konzumujete. Krása vychádza zvnútra a kvalitná strava porazí aj ten najlepší anti-agingový krém.

Ako efektívne a prirodzene spomaliť starnutie? V tomto článku si rozoberieme základné kroky k prevencii starnutia a udržania nízkeho biologického veku buniek, orgánov a tkanív.

Akupunktúru možno použiť nie len na telo, ale i na tvár, vďaka čomu ňou môžeme dosiahnuť výrazné anti-agingové účinky. Tvárová akupunktúra spevňuje pleť, slúži ako prirodzená a bezpečná náhrada botoxu a výplní kyselinou hyalurónovou a zlepšuje symetriu tváre.

Vrásky na čele trápia od určitého veku takmer každého jedného z nás a sú jednou z najčastejších príčin aplikácie botulotoxínu. Čo spôsobuje ich vznik a ako sa im vyhnúť? Vrásky na čele súvisia s očnými svalmi a jednou z primárnych príčin ich vzniku je ich oslabenie.

Veľké pery sú aktuálnym trendom. Väčšina dnešných žien túži po plných veľkých perách. Veľmi obľúbené sú výplne pier kyselinou hyalurónovou a formovanie pier ruskou metódou ''russian lips''. Je ale pravda, že veľké pery sú krajšie a atraktívnejšie ako menšie pery?

Krása je dôležitá. Každý z nás chce vyzerať dobre a páčiť sa sebe aj druhým. Krása je odvekou súčasťou našej kultúry. Oslavujeme ju, obdivujeme a prirodzene k nej inklinujeme. Tá skutočná krása vychádza zvnútra. Teraz ale nemám na mysli charakter človeka a ľudské vlastnosti.

Naša koža je najväčší orgán nášho tela a absorbuje látky, ktoré na ňu dávame v podobe pleťového krému. Z tohto dôvodu je dôležité dávať pleti zdravú a kvalitnú výživu.

Čo odlíši dobre urobený botox od nesprávne urobeného botoxu? Jedným z najdôležitejších faktorov je zachovanie určitého stupňa mimiky svalstva tváre a zachovanie prirodzenosti.

Jedným z anti - ageingových must - have je retinol. Retinol dokáže do tak veľkej miery zlepšiť stav pleti, že vie zabrániť ochabovaniu tváre a pôsobiť ako prirodzený facelifting. Je to ideálny produkt a mal by byť súčasťou starostlivosti o pleť každej ženy po 25. roku života.

Gua sha je skvelá pomôcka v udržaní dlhodobej krásy tváre. Uvoľní svalové napätie, vyhladí vrásky a spevní kontúry tváre. A čo je na gua shi najlepšie je, že je prirodzenou metódou.

Štandardom pri aplikácií dermálnych výplní je aplikovať 1 ml výplne do každej zvolenej lokality. Čo ak by bolo všetko, čo potrebujete iba 1 ml dermálnej výplne do celej tváre?

Mnoho ľudí si mylne myslí, že starnutie tváre má vo veľkej miere za príčinu starnutie kože. Koža ale tvorí iba jeden článok z celkového starnutia tváre. Vznik vrások a ovísanie pleti nie sú spôsobené iba starnutím kože, ale rovnako aj zmenami tuku tváre a zmenami na kostiach.

Vzhľad našej tváre sa odvíja od viacerých faktorov. Jedným z dôležitých faktorov, ktorý sa odráža na vizuáli našej tváre sú emócie. Emócie sa spájajú s aktiváciou špecifických mimických svalov, ktoré vykonávajú určité pohyby, kontrahujú sa a opäť uvoľňujú.

Myseľ

Pochopte prepojenie medzi telom a mysľou a úlohu mysle v liečbe a prevencii ochorení 


Meditácia má významné benefity pri telesné a duševné zdravie človeka. Ponára nás do prítomného okamihu, odstraňuje rušivé myšlienky a navodzuje v tele dôležitý stav prevahy parasympatikového nervového systému - stav pokoja, harmónie a regenerácie buniek.

Mozog je riadiacim centrom tela. Skladá sa z dvoch mozgových hemisfér, ktoré sú spoločne prepojené. Každá z mozgových hemisfér má svoju špecifickú úlohu a pomáha vám uskutočňovať dôležité činnosti. Ľavá mozgová hemisféra je racionálna, pravá je intuitívna.

Určite ste už počuli o placebo efekte. Málo ľudí ale vie, akým princípom placebo efekt funguje. Ako je možné, že cukrová pilulka dosiahne vyliečenie bez prítomnosti účinnej látky?