Anti-aging


Pre zdravie našej kože i zdravie nášho tela je dôležitá zdravá a kvalitná kozmetika. Toxická kozmetika našej pleti škodí, urýchľuje jej starnutie a ohrozuje celkové zdravie nášho tela.

Vitamín C je pre našu pleť veľmi dôležitý. Má silné antioxidačné účinky, podporuje budovanie kolagénu, chráni pred tvorbou vrások, eliminuje už vzniknuté vrásky, vyrovnáva farebný tón pleti, bojuje proti pigmentovým škvrnám a rovnako má protizápalové účinky.

Vrásky na čele sú jedným z hlavných znakov starnutia a často sú prvým dôvodom, prečo sa žena rozhodne podstúpiť aplikáciu botoxu, za cieľom ich odstránenia a zabránenia tvorbe nových. Existuje i metóda, ktorou možno ich tvorbe zabrániť alebo ich odstrániť iným, telu prirodzeným spôsobom? Jednoznačne áno.

Koža pokrýva najväčšiu časť nášho tela. Z tohto dôvodu by sme nemali starostlivosť o ňu podceňovať. Nie len nás robí krásnymi, ale rovnako má pre naše telo ďalšie dôležité funkcie. Preto je dôležité správne a pravidelne sa starať o našu pleť.

Hydratácia je pre našu pleť extrémne dôležitá. Vďaka hydratácii si naša pleť udržuje svoj mladistvý vzhľad. Ako zabezpečiť kvalitnú hydratáciu pleti? Je dôležité pleť hydratovať zvonku i zvnútra a jej hydratáciu trvalo udržiavať. Ako to dosiahnuť čo najefektívnejšie?

Zamysleli ste sa nad tým, prečo starnete a či je tento dej možné zvrátiť? Existujú vedci, ktorý sa domnievajú, že starnutie nie je prirodzený stav organizmu, ale choroba, ktorá vedie k postupnej degradácii tela a vzniku sprievodných ochorení, vedúcich k smrti.