Anti-aging


Estetická medicína je aktuálne nadmerne normalizovaná. Botox a aplikácia výplní kyseliny hyalurónovej sú tak bežné, že sa stávajú obdobou návštevy dentálnej hygieny a bežnou rutinou mnohých žien a čoraz častejšie i mužov. Tento trend, ktorý sa stáva normou aj v dôsledku sociálnych sietí, predstavuje riziko pre psychické zdravie a prirodzenú krásu.

Napriek tomu, že mechanizmus starnutia kože, tváre a vzniku vrások je zložitý a na hlbšie pochopenie tohto procesu je potrebné jeho detailnejšie skúmanie (a zahrnutie vedomostí o starnutí buniek, DNA molekuly, kože, svalov, ciev, tukového tkaniva a kostí), pre zjednodušenie rozlišujeme dva základné typy vrások, ktoré majú svoje primárne príčiny...

Slnko je dôležité a nevyhnutné pre naše celkové zdravie a život. Dostatočné a primerané množstvo slnečných lúčov vašej koži a celému vášmu telu pomáha a podporuje vaše zdravie. Nadmerné slnečné žiarenie naopak škodí nie len vašej koži, ale aj vášmu celkovému zdraviu.

Jedlo, ktoré pravidelne jedávate, vplýva na vaše zdravie, krásu aj mladosť. Ak chcete zvýšiť svoju atraktivitu a zároveň spomaliť starnutie, je potrebné dávať pozor na to, čo konzumujete. Krása vychádza zvnútra a kvalitná strava porazí aj ten najlepší anti-agingový krém.

Ako efektívne a prirodzene spomaliť starnutie? V tomto článku si rozoberieme základné kroky k prevencii starnutia a udržania nízkeho biologického veku buniek, orgánov a tkanív.

Akupunktúru možno použiť nie len na telo, ale i na tvár, vďaka čomu ňou môžeme dosiahnuť výrazné anti-agingové účinky. Tvárová akupunktúra spevňuje pleť, slúži ako prirodzená a bezpečná náhrada botoxu a výplní kyselinou hyalurónovou a zlepšuje symetriu tváre.

Vrásky na čele trápia od určitého veku takmer každého jedného z nás a sú jednou z najčastejších príčin aplikácie botulotoxínu. Čo spôsobuje ich vznik a ako sa im vyhnúť? Vrásky na čele súvisia s očnými svalmi a jednou z primárnych príčin ich vzniku je ich oslabenie.

Veľké pery sú aktuálnym trendom. Väčšina dnešných žien túži po plných veľkých perách. Veľmi obľúbené sú výplne pier kyselinou hyalurónovou a formovanie pier ruskou metódou ''russian lips''. Je ale pravda, že veľké pery sú krajšie a atraktívnejšie ako menšie pery?

Krása je dôležitá. Každý z nás chce vyzerať dobre a páčiť sa sebe aj druhým. Krása je odvekou súčasťou našej kultúry. Oslavujeme ju, obdivujeme a prirodzene k nej inklinujeme. Tá skutočná krása vychádza zvnútra. Teraz ale nemám na mysli charakter človeka a ľudské vlastnosti.

Čo odlíši dobre urobený botox od nesprávne urobeného botoxu? Jedným z najdôležitejších faktorov je zachovanie určitého stupňa mimiky svalstva tváre a zachovanie prirodzenosti.

Štandardom pri aplikácií dermálnych výplní je aplikovať 1 ml výplne do každej zvolenej lokality. Čo ak by bolo všetko, čo potrebujete iba 1 ml dermálnej výplne do celej tváre?

Mnoho ľudí si mylne myslí, že starnutie tváre má vo veľkej miere za príčinu starnutie kože. Koža ale tvorí iba jeden článok z celkového starnutia tváre. Vznik vrások a ovísanie pleti nie sú spôsobené iba starnutím kože, ale rovnako aj zmenami tuku tváre a zmenami na kostiach.

Vzhľad našej tváre sa odvíja od viacerých faktorov. Jedným z dôležitých faktorov, ktorý sa odráža na vizuáli našej tváre sú emócie. Emócie sa spájajú s aktiváciou špecifických mimických svalov, ktoré vykonávajú určité pohyby, kontrahujú sa a opäť uvoľňujú.

Takmer každý z nás túži v lete po krásnej opálenej pokožke. Ako ju dosiahnuť zdravo a bezpečne? V tomto článku si rozoberieme ako sa opaľovať zdravo, aby sme zabránili nežiadúcim účinkom opaľovania ako spálenie kože, poškodenie a starnutie pokožky.

Masáž hlavy má výnimočný účinok nie len na naše emočné a mentálne zdravie vďaka relaxácii, ktorú poskytuje, rovnako má významný antiagingový efekt.