Anti-aging


Estetická medicína je aktuálne nadmerne normalizovaná. Botox a aplikácia výplní kyseliny hyalurónovej sú tak bežné, že sa stávajú obdobou návštevy dentálnej hygieny a bežnou rutinou mnohých žien a čoraz častejšie i mužov. Tento trend, ktorý sa stáva normou aj v dôsledku sociálnych sietí, predstavuje riziko pre psychické zdravie a prirodzenú krásu.

Napriek tomu, že mechanizmus starnutia kože, tváre a vzniku vrások je zložitý a na hlbšie pochopenie tohto procesu je potrebné jeho detailnejšie skúmanie (a zahrnutie vedomostí o starnutí buniek, DNA molekuly, kože, svalov, ciev, tukového tkaniva a kostí), pre zjednodušenie rozlišujeme dva základné typy vrások, ktoré majú svoje primárne príčiny...

Slnko je dôležité a nevyhnutné pre naše celkové zdravie a život. Dostatočné a primerané množstvo slnečných lúčov vašej koži a celému vášmu telu pomáha a podporuje vaše zdravie. Nadmerné slnečné žiarenie naopak škodí nie len vašej koži, ale aj vášmu celkovému zdraviu.

Jedlo, ktoré pravidelne jedávate, vplýva na vaše zdravie, krásu aj mladosť. Ak chcete zvýšiť svoju atraktivitu a zároveň spomaliť starnutie, je potrebné dávať pozor na to, čo konzumujete. Krása vychádza zvnútra a kvalitná strava porazí aj ten najlepší anti-agingový krém.

Ako efektívne a prirodzene spomaliť starnutie? V tomto článku si rozoberieme základné kroky k prevencii starnutia a udržania nízkeho biologického veku buniek, orgánov a tkanív.

Krása je dôležitá. Každý z nás chce vyzerať dobre a páčiť sa sebe aj druhým. Krása je odvekou súčasťou našej kultúry. Oslavujeme ju, obdivujeme a prirodzene k nej inklinujeme. Tá skutočná krása vychádza zvnútra. Teraz ale nemám na mysli charakter človeka a ľudské vlastnosti.

Mnoho ľudí si mylne myslí, že starnutie tváre má vo veľkej miere za príčinu starnutie kože. Koža ale tvorí iba jeden článok z celkového starnutia tváre. Vznik vrások a ovísanie pleti nie sú spôsobené iba starnutím kože, ale rovnako aj zmenami tuku tváre a zmenami na kostiach.

Vitamín C je pre našu pleť veľmi dôležitý. Má silné antioxidačné účinky, podporuje budovanie kolagénu, chráni pred tvorbou vrások, eliminuje už vzniknuté vrásky, vyrovnáva farebný tón pleti, bojuje proti pigmentovým škvrnám a rovnako má protizápalové účinky.

Zamysleli ste sa nad tým, prečo starnete a či je tento dej možné zvrátiť? Existujú vedci, ktorý sa domnievajú, že starnutie nie je prirodzený stav organizmu, ale choroba, ktorá vedie k postupnej degradácii tela a vzniku sprievodných ochorení, vedúcich k smrti.

Hydratácia je pre našu pleť extrémne dôležitá. Vďaka hydratácii si naša pleť udržuje svoj mladistvý vzhľad. Ako zabezpečiť kvalitnú hydratáciu pleti? Je dôležité pleť hydratovať zvonku i zvnútra a jej hydratáciu trvalo udržiavať. Ako to dosiahnuť čo najefektívnejšie?